Uitnodiging

Voor de zesde keer sinds zijn debuut bij Galerie Vieleers in 1996 exposeert Frans Koppelaar nieuw werk.

U bent welkom tijdens de opening op zondag 3 december om 16:00 uur.

Voorbezichtiging van 29 november t/m 2 december.

Over de expositie

Zowel in zijn laagsgewijs opgebouwde schilderijen als in zijn spel met de ‘nat in nat’ techniek, waarbij het doek in één keer moet worden voltooid, is te zien dat Koppelaar’s materiaalbeheersing zich in positieve zin is blijven ontwikkelen. Een gedurfde penseelvoering en een uitgewogen palet geven het werk een bijzonder persoonlijke uitstraling. Wat blijft is de voor Koppelaar’s werk zo kenmerkende sfeer van tijdloze stilte en rust.

de werkende mens

In een tweetal werken duikt een voor deze kunstschilder nieuw thema op: ‘de werkende mens’. Bij toeval terecht gekomen in een werkplaats raakt hij gefascineerd door wat hij daar ziet, een schitterende schijnbaar chaotische wereld vol machines, gereedschappen en motoronderdelen, waarbinnen de mens aandachtig en vakkundig zijn ambacht uitoefent.

FRANS KOPPELAAR

SOLO EXPOSITIE

29 november 2006 t/m 7 januari 2007

(tussen Kerst en Nieuwjaar gesloten)

GALERIE VIELEERS AMSTERDAM


Frans Koppelaar
2006
Singel In Heiig Tegenlicht

olieverf op paneel
34 x 44 cm

het landschap

Daarnaast wordt een serie ‘en plein air’ geschilderde landschappen getoond, de oogst van een aantal buitenlandse reizen. Vluchtige visuele indrukken zijn hierbij snel noterend in een spontane, soms brutale toets op het doek gezet. Een enkele keer mondt deze werkwijze uit in een, op het eerste gezicht, abstracte compositie.

de stad

Voor de liefhebbers van het Amsterdamse stadsgezicht en straatleven is een selectie van de meest recente schilderijen te zien. Een nieuwe tendens lijkt dat in een aantal van deze schilderijen de mens duidelijk centraal wordt gesteld.

Frans Koppelaar studeerde aan de Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag.
Werk van Frans Koppelaar is opgenomen in diverse collecties in Nederland, Engeland, Frankrijk, Italië, de Verenigde Staten en Brazilië.

Om de kunstwerken online te bekijken, klikt u hier.

Galerie Vieleers

Herenstraat 23
1015 BZ Amsterdam
Tel.: 020-6232495

www.vieleers.nl